Yukarı

HAKKIMIZDA

Avrupa ve Amerika’da yaygın, güvenilir ve kendisini kanıtlamış bir mağazacılık türü olan Cash & Carry sisteminin Türkiye’deki öncüsü Tespo Tüketim Malları Ticaret ve Sanayi A.Ş;bakkal, market, otel, restoran, kafe, sanayi tesisi ve özel şirketler gibi TESPO Kart sahibi müşterilerine hizmet vermektedir.

Tespo’da; gıda, içecek, temizlik ürünleri, kişisel bakım gibi çeşitli ürün gruplarında, güvenilir markaların toptan ve perakende satışı yapılmaktadır.

%100 yerli sermayeyle kurulan ve 1989 yılında ilk mağazasını Marmaris’te açan Tespo’nun 21 mağazası ve 500’den fazla çalışanı bulunmaktadır.

KURUCUMUZ

Rahmet ve şükranla andığımız kurucumuz Ahmet Hamdi Ayker, 1922 yılında, katıldığı Kurtuluş Savaşının sona ermesi ile İzmir’de yerleşmeye karar vermiş, iş ve aile düzenini de bu şehirde kurmuştur. Kendisi çalışkan, ülkesini seven, dürüst ticareti ve ilkeli rekabeti kültür edinen, müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir girişimciydi. Birbirine bağlı aile bireyleri ve çalışanlarından yarattığı birlik , neredeyse bir asır sonra bile çağdaş şirketler olarak yoluna devam etmektedir.

GRUP ŞİRKETLERİMİZ